Home office v čase koronakrízy

Naši známi sa väčšinou zhodujú v tom, že majú viac práce, ako keby boli fyzicky v zamestnaní. My ako podnikatelia máme práce stále rovnako, rozdiel je v tom, že teraz o ňu viac bojujeme.

Pracujte z domu, ak je to možné. Berte tento stav ako výhodu, ušetríte na doprave a strave v reštaurácii. Home office je oslobodzujúci, nerušia vás kolegovia a zároveň môžete byť viac s rodinou.

Zvláda home office lepšie zamestnanec alebo podnikateľ?

Väčšina podnikateľov začínala ako malí živnostníci doma s notebookom. Sebazaprenie, disciplína a morálka veľa z nás doviedla o pár levelov vyššie – k vlastným firmám. Zamestnanec je zvyknutý na prácu v kolektíve alebo dozor šéfa. Bez kontroly môže jeho efektivita práce mierne pokrivkávať. Obdobie pandémie koronavírusu poriadne preskúša serióznosť podnikateľov aj zodpovednosť zamestnancov, je náročné pre každého a treba sa mu prispôsobiť.

ZAČNITE PSYCHOHYGIENOU

Odštartujte svoj nový domáci život. 

10 rád ako sa doma nezblázniť počas karantény

1. Ak ste zdraví, zacvičte si

Hýbte sa, neseďte pred telkou. Aspoň 10 minút workout v 3 blokoch denne osvieži vaše telo aj mozog. Existuje množstvo videí a appiek, ktoré vás inšpirujú a ponúknu vám cviky aj pre konkrétny zdravotný problém.

2. Uvarte si niečo dobré

Objednať si jedlo donáškou je síce pohodlné, ale nikdy neviete, kto s ním prišiel do kontaktu a či bol zdravý. Určite máte doma napríklad ryžu, ktorá sa dá pripraviť aspoň na 50 spôsobov. No nie je to challenge?

3. Prečítajte si knihu,

ktorú odložíte vždy, keď vás vyrušia deti, alebo nad ňou zaspíte unavení po práci.

4. Uzavrite mesiac otvorený košík

v e-shope s vecami, ktoré ste už dávno chceli objednať.

5. Vytrieďte si šatník.

Každý z nás má v skrini košeľu, nohavice, šaty, ktoré už aspoň rok nemal na sebe. Vášmu šatníku prospeje vzduch a niekomu ďalšiemu zase možno vaše nepotrebné veci na výmenných akciách, keď pominie krízové obdobie.

6. Ušite si rúško.

Rozstrihajte staršiu košeľu a ušite si viacvrstvové rúško. Zabavte rodinu a urobte z toho aktivitu na podvečer.

7. Zasaď strom.

Máte niekde schované semená a hlinu a vždy ste si chceli niečo zasadiť do kvetináčov na okno? Do toho. Je tu jar, teraz je ten správny čas. Čo vám chýba, doobjednajte z e-shopu.

8. Radikálne upracte a vyhoďte staré veci.

Toto obdobie môže byť pre vás výrazne prínosné v rámci psychohygieny a uvoľnenia priestoru. 4 kilá reklamných predmetov, ktoré sú pre vás nepoužiteľné, 100-ročný riad, ktorý ste nikdy nevytiahli, suveníry z dovoleniek napchaté v krabici, 20 šnúrok na kľúče, 30 rôzych vázičiek a kníh, ktoré boli zlým darčekom. Miesto v policiach = miesto pre nové veci a nové spomienky a hlavne pre čerstvý vzduch.

9. Urobte videohovor.

Kam máte ísť, keď chcete vidieť iné tváre ako tie doma bez rúška? Na internet 🙂 videohovory, telekonferencie, live streamy. Ak máte doma ponorku alebo ste už takmer pred rozvodom, spojte sa s kamošom a porovnajte si niekoľkodňové strnisko. Dámy – pripite si virtuálne s kamoškou s pohárom červeného a pokecajte o deťoch za zatvorenými dverami aspoň na chvíľu. Psychohygienu potrebujeme všetci.

10. Využívajte online školenia, webináre alebo iné live stream služby na vzdelávanie.

Je ich momentálne celá kopa, lebo všetci smerujú svoje konferencie a eventy do online priestoru. Ceny za tieto služby sú veľmi prístupné, preto aj ceny za vstupenky sú symbolické, alebo sú zdarma. Výnos mnohokrát putuje na charitatívne účely – podporu boja proti koronavírusu. Ak práve vy zvažujete video prenos svojho projektu – konferencie, podujatia, školenia, športovej či kultúrnej akcie, určite nás kontaktujte a my vám so všetkým pomôžeme.

MÁM ZÁUJEM O VIDEOPRENOS PODUJATIA

Nezabudnite, že si všetci rovnako želáme, aby sa náš život opäť vrátil do normálnych koľají. Tak nech nám dovtedy zostane psychické zdravie v čo najlepšom stave. Robme pre to maximum, nestagnujme a držme si palce, nech sa to celé rýchlo skončí.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Zabezpečíme váš livestream!

Zavolajte alebo napíšte e-mail a my vám čo najskôr pošleme ponuku na mieru.

+421 903 212 220 alebo +421 903 631 623
office@mlv.sk