Štúdio na Račku sa v novembri zmenilo na koncentrované miesto lásky. Nexteria u nás realizovala prvý IDEATHON!

Vytváranie inkluzívnej spoločnosti, v ktorej je každý tolerovaný, je kľúčové. 

Neziskové združenie Nexteria dlhodobo vníma dôležitosť tém, ktoré pomáhajú mladým ľuďom rásť, rozvíja komunity slušných ľudí a dlhodobo presadzuje ľudskoprávne aktivity, ktorými podporuje okrem iného rôznorodosť a prináša pozitívne zmeny. Aj preto ako reakciu na teroristický útok z dvanásteho októbra pred podnikom Tepláreň v krátkom čase zrealizoval organizačný tím programu Night of Chances prvý Inkluzívny ideathon: TY&TERAZ. Víziou projektu bolo priniesť pozitívnu zmenu, ktorej výsledkom je spoločenská akceptácia a svet bezpečným miestom pre všetkých.

Pomyselné brány na Račianskej sa otvorili už o siedmej ráno, takže vyspávanie sa nekonalo. Prví účastníci a účastníčky si po príchode dali kávu, koláčik a rozpŕchli  sa po priestore. Ten sa čoskoro kompletne naplnil a všetci netrpezlivo čakali na prvý online vstup, ktorého boli súčasťou – a to priamo v našom štúdiu.

A ako to celé vlastne teda prebiehalo?

V priebehu jednej peknej soboty sa jednotlivci alebo tímy ponorili do svojich hláv a kreatívne pracovali na zadnaní, ktorého cieľom bolo vypracovať to najlepšie riešenie, ktoré je realizovateľné v praxi. Podmienkou účasti boli kritéria, ktoré museli súťažiaci a súťažiace splniť a vybrať si jednu z tém, ktoré dostali na výber.

Klapka a ideme!

Na stage sa vystriedali kľúčové postavy eventu a organizátori, ktorí rozdali inštrukcie všetkým, ktorí sa do Ideathonu plánovali zapojiť – a to mohol naozaj každý a každá – vďaka online vstupom, o ktoré sme sa postarali, nás sledovali aj účastníci a účastníčky naprieč celým svetom. 

Hackujte sa, priatelia a priateľky!

Po organizačných informáciách začali účastníci a účastníčky vytvárať čo najlepší projekt. 

Medzičasom sme sa v réžií pripravovali na ďalší online vstup. Najskôr však bolo nutné posilniť sa dobrým jedlom – catering na toto podujatie bolo tiež v našej réžií, mňam!

Deň plynul rýchlo. Súťažiaci a súťažiace kreovali do poslednej chvíle, pripravovali prezentácie, brainstormovali a vymýšľali, ako uchopiť projekt tak, aby bol čo najefektívnejší.

Dokončite svoje projekty, prosím!

V popoludňajších hodinách, keď sa vonku pomaly a isto začalo stmievať, bolo všetkým jasné, že času už nezostáva nazvyš. Na rad prišla porota v zložení z profíkov, ktorí sú v problematike zorientovaní. Tí mali náročnú úlohu – vybrať najskôr 5 najlepších projektov, ktoré posunú do absolútneho finále! 

Napätie sa dalo krájať do poslednej chvíle. Išli sme naživo do všetkých obývačiek a študentských izieb – až v live vstupe sa totiž súťažiaci a súťažiace dozvedeli, či sú v top 5-ke, alebo nie. Ak padlo ich meno, dostali dve minúty na odprezentovanie svojich projektov. V kuloároch sa pošepkáva, že išlo o najrýchlejšie dve minúty v ich životoch. Do pätice najlepších sa prepracovala aj Viktória, ktorú sme pripájali online z Kambodže. TOP 5-ku uzavrelo ďalšie online pripojenie súťažiacej – tentokrát z Dánska.

Po prezentácií tých najlepších projektov si na malú chvíľu mohli všetci vydýchnuť – nie však porota. Tá inkasovala 15 minút na to, aby finálne rozhodla, kto získa okrem fantastických cien možnosť realizovať svoj projekt.

Vyhrať mohli len najlepší!

Takým projektom sa nakoniec podľa odbornej poroty stal ten, za ktorým stála dvojica Von zo skrine. Tá sa v rámci svojej plánovanej aktivity plánuje venovať témam šikany a diskriminácie na školách.

Prezentáciu najlepších troch projektov si môžete pozrieť TU.

Nexteria a tím programu Night of Chances aj tentokrát pripravila event, ktorý má tendenciu ozdravovať spoločnosť. Tešíme sa, že sme mohli byť nápomocní a že si nás vybrali ako partnera, ktorý zdieľa rovnaké hodnoty.

Okrem šírenia myšlienky sme na evente zabezpečili:

❖ zastrešili sme produkciu eventu – cez tlačoviny až po catering
❖ zastrešili sme videoprodukciu
❖ streamovali sme tri vstupy – na sociálne siete a web
❖ zabezpečili sme online pripojenie so súťažiacimi v zahraničí
❖ livestream prebiehal z nášho nového štúdia
❖ postavili sme stage, postavili LEDKU
❖ vyriešili sme réžiu eventu
❖ na hackovanie sme poskytli náš open office a podelili sme sa s priestormi, do ktorých sa bežne nikto len tak nedostane
❖ dohliadli sme na to, aby event dopadol bez zbytočných modrín a zakopnutí – podarilo sa

Už teraz sa nevieme dočkať ďalších inkluzívnych projektov!

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Potrebujete produkciu a live stream vášho eventu?

Zavolajte alebo napíšte e-mail a my vám čo najskôr pošleme ponuku na mieru.

+421 903 212 220 alebo +421 903 631 623
office@mlv.sk