One day jazz festival

Každá cítia a vnímajúca bytosť má prirodzene vnútorné nastavenie proti konfliktom, násilnostiam a činom proti humánnosti, ktoré vedú k deštrukcii života. Preto aj hudobná obec má silnú potrebu zareagovať na aktuálnu situáciu v spoločnosti a symbolicky za zvukov hudobných nástrojov odsúdiť násilie páchané na ľuďoch.

Koncertné podujatie s príznačným názvom „Sound of Peace“ sa tak stane manifestom hudobníkov na ceste proti násiliu v mene humanizmu a tolerancie.

Benefičný hudobný večer sa uskutoční v priestoroch divadla Astorka Korzo ’90. Podujatie zastreší promotérska skupina okolo agentúry Music Gallery, ktorá organizuje One Day Jazz Festival, v spolupráci s Martinom Valihorom.

Ambíciou galakoncertu je šíriť jeho humanistické myšlienkové posolstvo vysoko nad rámec kapacity jednej sály, preto bude vďaka spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR naživo streamovaný cez sieť všetkých deviatich Slovenských inštitútov (Berlín, Budapešť, Jeruzalem, Moskva, Paríž, Praha, Rím, Varšava, Viedeň) i mnohých zastupiteľských úradov Slovenskej republiky vo svete.

Galakoncert bude rovnako streamovaný na web stránke a sociálnych sieťach One Day Jazz Festivalu i na stránkach mediálnych partnerov. Práve možnosť streamovania koncertu znásobuje nielen jeho dosah, ale aj jeho prínos. Podujatie je možné podporiť kúpou vstupenky cez Ticketportal a Predpredaj.sk v štyroch kategóriách. Bronzová, strieborná, zlatá a platinová.

Peniaze zo vstupného poputujú na transparentný účet a budú ďalej distribuované organizáciám a nadáciám, ktoré pomáhajú vojnou postihnutej Ukrajine. Finančná zbierka bude pokračovať ešte dva týždne po galakoncerte. Organizátori ďakujú za poskytnutie priestorov a pomoci divadlu Astorka Korzo ’90, v ktorého priestoroch podujatie prebehne a všetkým svojim stálym partnerom a podporovateľom.

Podujatie podporil z vrejných zdrojov Fond na podporu umenia.