Konferencia Starmus

Organizácia Starmus spoločne s podporou firmy ESET organizuje festival, ktorý spája vedu a umenie. Pri príležitosti oznámenia dátumu a miesta ďalšieho ročníka festivalu sa konala tlačová konferencia.

Konferencia sa odohrávala naraz v Londýne a v Bratislave a my sme boli pri tom! V kooperácii s Leopard Production sme zabezpečovali livestream, prenos na LED obrazovku a spojenie telemostom, aby sa speakri na oboch stranách videli aj počuli. Diskusia prebehla medzi skutočnými legendami zo sveta vedy, hudby a techniky.

Sir Brian May a Dr Garik Israelian oznámili tému budúcoročného festivalu „budúcnosť našej planéty“. Pripojila sa k nim svetoznáma etnologička a ochrankyňa prírody Dr Jane Goodall DBE, kozmológ Sir Martin Rees a profesorka globálneho riadenia Mary Kaldor.

K diskusii sa z Bratislavy pripojila mikrobiologička a nositeľka Nobelovej ceny Emmanuelle Charpentier spolu s vynálezcom iPodu Tony Fadell a Richardom Markom, generálnym riaditeľom spoločnosti ESET, ako hlavného partnera festivalu.

A prečo bolo spojenie z Londýna práve do Bratislavy? Pretože budúcoročný Starmus festival sa bude odohrávať práve v našom hlavnom meste!

#starmus #leopardproduction #mlvsk #livestream