Vianočný večierok – posledný stres v roku alebo ako zvládnuť event marketing na jedničku

Každý rok sa všetci tešíme na vianočné večierky, je to akcia, ako sa patrí. Poriadne sa najeme, keď sa firma bachne po vačku, aj nejaké šmaky budú. Nealkoholický vianočák asi ešte nevymysleli, treba si preto zobrať telefón a občas niečo zaznamenať, keby sa na druhý deň objavil windows. Toto všetko má na starosti event marketing (ktorý ak je zvládnutý na jedničku) vytvorí tú najlepšiu atmosféru, na ktorú nikto tak skoro nezabudne. 

Anyway. Niekto toto všetko musí zorganizovať. Od vymyslenia darčekov cez prieskum trhu – kde to majú najlacnejšie, do čoho to zabaliť a kde to dať potlačiť logom, cez návrh niekoľkých lokalít s cenovými ponukami na menu počas celej noci a samozrejme program nevynímajúc, je toto posledný stres v roku pre marketing alebo eventovú agentúru, ktorí musia zvládnuť event marketing na jedničku.

9 TIPOV pre úspešný vianočný večierok:

  • Program si overte deň pred akciou, aj keď nečakáte žiaden výpadok, stať sa môže, sme ľudia, chrípka nechodí po horách, ale po ľuďoch, na letných gumách tiež nič moc…..
  • Ak máte ešte budget a chcete niečo na osvieženie párty, použite ho na fotografa a fotostenu, donesieme vám ho aj s tlačiarňou a hosteskou a vaši hostia dostanú vytlačenú fotku ako spomienku na váš už tak nezabudnuteľný večierok. Kľudne s logom alebo grafikou, akú treba.
  • Téma večierka – nezabudnite ju uviesť na pozvánke a aj prípadný dresscode. Ak si u nás objednáte tematické rekvizity do foto stánku, vytriete všetkým zrak. Samozrejme sem-tam interiérová výzdoba k téme tiež neublíži, čo vám zabezpečí každá dobrá eventová agentúra. Jedine že by budgetu…
  • Zistite, či šéf chce večierok natočiť a či chce z neho aftermovie (natočenie videa resp.krátke video). Natočíme, postriháme, ak máme voľný termín. Poprípade chcete váš vianočný večierok vysielať naživo? Využite náš videostreaming.
  • Darčeky a reklamné predmety možno bude treba ísť niekam vyzdvihnúť, lebo kuriérom to skrátka už nestíha prísť a možno zostanete visieť v zápche. Choďte skôr, vyhnete sa ďalšiemu stresu. Keď sa dá, odvezte to priamo miesto činu a uvidíte aj stav príprav pre pokoj duše.
  • Niekto musí vašich hostí privítať a uviesť ich. Aj v podniku o veľkosti 10X10m dokáže oblekáč bezcieľne blúdiť. Máte hostesku, alebo junior marketéra? Ak nie, je to na vás. Ale pozor na privítacie prípitky. A nezabudnite na úsmev 
  • Dajte niekomu na starosti strážiť účet v bare. Ideálne priamo ľuďom v bare, ktorí nebudú váhať povedať STOP, keď bude rozpočet na občerstvenie pri konci.
  • Pripravte si čísla na taxíky. Taxify je tiež fajn, ale treba mať záložné riešenia.
  • Ak dobrým zákazníkom zabezpečujete ubytovanie (ideálne s raňajkami), informujte ich o prípadnej možnosti late checkoutu. Pri niektorých hviezdach večera ho môžete rovno zaplatiť.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Zorganizujeme vám vianočný večierok?

Zavolajte alebo napíšte e-mail a my vám čo najskôr pošleme ponuku na mieru.

+421 903 212 220 alebo +421 903 631 623
office@mlv.sk