OZETA – case study

1. OZETA šijeme na Slovensku

mlv.sk-grafika-ilustracia-animacia-kampan_Ozeta_Sijeme-na-Slovensku-80-rokov_Nakresleny-chlapik-tvar-kampane-Ozeta

Nadčasová móda, elegancia a kvalita sú primárne hnacie sily pre výrobu pánskych oblekov slovenskej značky Ozeta. Pri príležitosti výročia 80 rokov pôsobenia na trhu nás značka Ozeta oslovila s výrobou ilustrácií, animovaného videa a s tým spojených propagačných materiálov. MLV tím ani na chvíľu nezaváhal a pustil sa do kreslenia nadštandardne vizuálne zaujímavého projektu.

2. Výroba

1. Vzhľadom na to, že Ozeta prišla s ideou videa zachytávajúceho proces vzniku značky a udržania sa na trhu počas doby osemdesiatich rokov, bolo potrebné si naštudovať návrhárske materiály nielen zo súčastnosti, ale takisto aj zo začiatku 40 rokov minulého storočia. Tu sme získali poznatky vizuálnej návrhárskej tvorby, ktoré sme ďalej uplatňovali návrhoch na ilustrácie.

2. Po štúdiu materiálov sme sa pustili do hľadania štýlu ceruzkou na papier. V tomto kroku prebiehali prvé vizuálne konzultácie s klientom Ozeta, kedy sme spolu hľadali cestu, ktorým štýlom sa ďalej uberať.

3. V momente, keď sme našli spoločnú predstavu hľadaného vizuálu, prešli sme na digitálne grafické návrhy. Ceruzka sa vymenila za tabletové pero a začalo sa kresliť v grafických softvéroch.

4. Digitálna tvorba hlavného hrdinu prebiehala takisto pod taktovkou konzultácií s klientom Ozeta. Neustále bolo pre nás prioritou zapracovávať všetky požiadavky a špecifikácie do vizuálnych návrhov tak, aby bol klient spokojný.

5. V poslednom bode sme teda dospeli k návrhu, ktorý akceptoval všetky potreby klienta Ozeta a zároveň rešpektoval profesionálne oko ilustrára.

mlv.sk-grafika-ilustracia_Ozeta_Graficka-vyroba-kreslenych-a-ilustrovanych-postaviciek-a-charakterov-2

3. Scéna

mlv.sk-grafika-ilustracia_Ozeta_Kresba-ilustracia-a-grafika-sceny_Porovnanie-prvotneho-navrhu-vs-finalneho-vystupu-sceny

Schválenie štýlu postáv nám umožnilo zapracovanť ilustračnú formu aj do scén prostredia. I v tomto bode sme hľadali spolu s klientom vizuálny konsenzus, ktorý by vyhovoval nasadenej kresebnej forme a klientom kladeným požiadavkam.

4. Tvorba animovaného videa

Rovnako ako pri kreslení postáv, aj pri tvorbe animovaného videa sme vychádzali z realistických podkladov. Jednotlivé scény vznikali s ohľadom na historické fakty, ktoré sme získali z archívnych čiernobielych videí výroby Ozeta.

mlv.sk-grafika-ilustracia-animacia_Ozeta_Ukazky-z-animovaneho-videa-o-historii-vzniku-Ozeta

5. Sponzorský odkaz

mlv.sk-grafika-ilustracia-animacia_Ozeta_Storyboard-animovaneho-sponzorkseho-odkazu-do-telky-RTVS-Ozeta

Okrem animovaného videa, ukazujúceho históriu vzniku značky Ozeta, sme vytvorili aj animovaný sponzorský odkaz do RTVS. Sponzorský odkaz bol úderný, vizuálne príťažlivý a nesúci sa v grafickej forme celej kampane.

6. Tlačoviny aj internetová reklama

Pracovali sme tiež na propagačných materiáloch, billboardoch a city-lightoch. Naše ilustrácie si takisto našli miesto aj v rámci webovej reklamy, kde sme opäť na požiadavku klienta vytvorili online formáty do PPC kampaní, na domácu webovú stránku Ozeta a na sociálne siete.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Vytvoríme vám ilustrácie na mieru?

Zavolajte alebo napíšte e-mail a my vám čo najskôr pošleme ponuku na mieru.

+421 903 212 220 alebo +421 903 631 623
office@mlv.sk