Tento projekt v štýle neštandard OOH v téme Krušovice – koruna pre kráľa, vznikol v spolupráci s firmou Kvant a ďalšími agentúrami. Z našej strany išlo o prípravnú, produkčnú a realizačnú fázu. Od začiatku išlo o obrovskú výzvu a bolo treba vyriešiť množstvo úloh a otázok vyplývajúcich z prípravnej fázy. Vzájomnou kooperáciou sme dosiahli výsledok, ktorý očaril každého, kto sa v bratislavskom Auparku performance zúčastnil. Kráľovskú autentickú korunováciu, maľovanie kráľovského portrétu a kráľovskú ohňovú šou si diváci vychutnali skoro ako naživo.

Neštandardné OOH

mlv.sk-video-produkcia-Krusovice-tocenie-sceny-tron
mlv.sk-video-produkcia-Krusovice-fakty
mlv.sk-video-produkcia-Krusovice-tocenie-sceny-tron
mlv.sk-tvorba-grafiky-sipka-doprava
mlv.sk-tvorba-grafiky-sipka-dolava

Na projekte pracovalo niekoľko kameramanov, z ktorých jeden si strážil statív vo výške 5 metrov v divadle. Cool job.

Projekt manažéri boli prítomní hneď niekoľkí, aby bol zabezpečený plynulý chod prác, a keď ich náhodou aj niečo prerušilo, ako napríklad výmena koruny, chýbajúce farby na palete maliara a podobne, všetko turbo vyriešili.

Postprodukčné práce má na svedomí Kvant vrátane kľúčovania a digitálnej koruny, ktorá pevne držala na každej dámskej či pánskej hlave.

Kameramani 83%
Projekt manažér 95%
Postprodukcia 80%
Prípravná fáza 99%
mlv.sk-video-produkcia-Krusovice-tocenie-sceny

Začali sme výrobou 75m² obrovského kľúčovacieho plátna – niekoľko hodín za šijacím strojom a veľa veľa metrov nití a nervov. Plátno sme potom preniesli do divadla, natiahli na traverzu v divadle a postupne, ako sa traverza zdvíhala, sme plátno žehlili strašne cool žehličkou, aby kľúčovanie išlo hladko. Keď bolo všetko pripravené, 12 hercov sme namaskovali, obliekli do kostýmov (gafa aj obojstranka majú naozaj široké využitie 🙂 a išlo sa točiť.

Po 3 dňoch v divadle vznikli 3 scény: maliar portrétuje kráľa/kráľovnú, pápež korunuje kráľa/kráľovnú a chalani robia ohňovúj šou okolo trónu s kráľom/kráľovnou. Výzva prijatá a odfajknutá. Kvanťáci potom doriešili veci, ako napríklad aby koruna držala kráľovi na hlave a podobne. 

Nasledovalo 10 hodín inštalácie a 3 dni performance v bratislavskom Auparku. Skutočný trón, ktorý sa na natáčaní nepoužil z dôvodov kľúčovania, bol umiestnený v Auparku v safe zóne, kam si mohol ktokoľvek sadnúť a na LEDke oproti videl, ako sa okolo neho odohráva jedna zo scén. Performance sa zúčastnilo viac ako 1000 ohúrených ľudí a my sme boli šťasní, že sa nám podarilo zachovať všetky uhly z divadla kvôli kamerám v Auparku.

Viac si môžete pozrieť tu:

Making of