SKILLANDIA

Skillandia je spoločnosť, ktorá učí ľudí byť lepšími kolegami, zamestnancami, šéfmi, manažérmi. Učí ľudí, ako niečo vyrobiť, ako spolupracovať a komunikovať so zákazníkmi. Už niekoľko rokov sme hrdým partnerom a dodávateľom týchto ambicióznych ľudí. Boli sme pri zrode tejto značky a tomuto projektu sme fandili od začiatku a sme radi, že môžeme byť jeho súčasťou. Nasledujúce projekty môžete vidieť ako výsledok našej spolupráce. Video kontent je samozrejme chránený, preto uvidíte len málo videí.

Volkswagen 

Zadanie pre Volkswagen bolo vytvoriť sériu animovaných videí s témami firemnej kultúry. Zamestnanci VW sa prostredníctvom nich naučia nové soft skills a osviežia si sociálne hodnoty a lepšie správanie sa ku kolegom, čo smeruje pri takto veľkej spoločnosti k lepšej klíme na pracovisku a vo finále k väčšej výkonnosti. Vyrobili sme scenár, v ktorom sme postavy priradili autám z dielne VW a začali sme kresliť. Po korektúrach sme naanimovali prvé charaktery a po schválení vyrobili prvé edukačné animované video s hlavnou scénou a dejom na VW parkovisku. Nahrali sme voiceover, doplnili hudbu a autá boli ako živé. Grafika je plnofarebná a všetky autá sú v autentických farbách. Veľmi vydarené animované video.

Orange

Práca v callcentrách, na Facebook messengeroch a celkovo tam, kde treba komunikovať s ľuďmi (a niektorí nie sú práve najpriateľskejšie naladení) je extrémne náročná. Aby to koordinátori zvládli, spoločnosť Orange sa pre nich rozhodla pripraviť sériu náučných animovaných videí o tom, ako pristupovať k jednotlivým situáciám a riešiť ich asertívne. Vytvorili sme rôzne prostredia, ľudí a zvieratá, na správaní ktorých zamestnanci Orange s odstupom vidia, aké dôsledky má napríklad zbrklá reakcia alebo naopak príliš oneskorená, ako pôsobí na ostatných to, čo napíšu a samozrejme ako situácie riešiť správne. Animované videá sme vyrobili v korporátnych farbách.

Sportlandia

Retail je oblasť, v ktorej zákazníci prichádzajú do priameho styku s predajcom a on preto musí byť 100%-ne pripravený predať produkt alebo službu, vysvetliť výhody, zvládnuť námietky a vychádzať v ústrety zákazníkovi tak, aby sa vrátil. Naša séria náučných a animovaných videí v témach soft skills bola vyrobená pre predajnú sieť športových potrieb a oblečenia a učí predajcov, ako zvládnuť zákazníka, nech je akýkoľvek. Túto sériu sme pripravili aj s českým a anglickým dabingom. Animované videá vyšli na jedničku.

Turban mouse

Krásny príbeh o Hanke, ktorá pečie kapkejky a svojou usilovnosťou, podnikavosťou a učenlivosťou sa prepracuje až na spolumajiteľku cukrárne. Seriál je kreslený a animované videá sú v čiernej linke a sivej farbe. Hanka ďalej zvláda nástrahy podnikateľského života a učí sa na cudzích, ale aj vlastných chybách všetky možné soft skills.

PF & Halloween

Skillandia je pre nás klientom s veľmi zvláštnou hodnotou, pretože vzdelávajú ľudí, aby boli lepšími kolegami, zamestnancami, šéfmi, ľuďmi ako takými. Máme ich radi a preto sme im chceli poďakovať za spoluprácou formou Halloween animovaného videa s ich mačkou, ktorá ich sprevádzala zopár kurzami. Samozrejme, pri žiadnom „natáčaní” nesmie chýbať zostrih „Behind the scenes”. PFka je zlatým klincom každého roka a keďže my sme s mačkou pracovali skoro 2 roky, s PFkou sme ju poslali k Santovi na Severný pól. Trošku zákerne.

UBER

Taxikári sú tiež len ľudia. Spoločnosť Uber sa rozhodla, že začne vzdelávať svojich šoférov, aby lepšie reagovali v určitých situáciách, ktoré sa pravidelne opakujú a sú pre nich nepríjemné. A keďže sa učíme všetci celý život, tento kontent privítali s otvorenou náručou. Animované videá sú v korporátnych farbách UBER s ich typickým autom Prius.

Korporátna identita Skillandia

Brand Skillandia je postavený na vzdelávaní ľudí v B2B sektore na mieru ilustrovanými a vyrábanými animovanými videami a formou vlastnej digitálnej platformy. Stáli sme pri zrode tejto spoločnosti a vytvorili jej logo, dizajn manuál, vyrobili propagačné printy – letáky, rollupy atď. Skillandia za svoj prínos a animované videá z našej produkcie získala 2017 Stevie Awards for Sales and Customer Service a my sme na nich aj na nás nesmierne hrdí a ďakujeme za možnosť spolupráce.

Handmade Skillandia

Naša spolupráca s pánmi zo Skillandia sa začala, keď prišli pred zopár rokmi za nami s víziou výroby handmade videí, ktoré ľudí naučia to, čo ich oni prácne školia v nákladných školiacich miestnostiach v rámci na to určených podujatí. Chceli robiť svoju prácu efektívnejšie a naučiť viac ľudí viac skillov. Začali sme vyrábať RAW hand made videá. Na štvorčekovom papieri sa odohrávala celá scéna. Náš ateliér bol plný farebných papierov, fixiex rôznych hrúbok, Fiskars megaostrých nožníc, Astra žiletiek, lepiacich pások a pod. Takto sme natáčali videá, ktoré obdivoval každý, kto ich uvidel. Potom však prišiel tlak na množstvo zo strany klientov Skillandie a my sme museli tento handmade postup digitalizovať a prešli sme z ručnej kresby na tablet a z natáčaného pohybu na animáciu a teda na tvorbu animovaných videí. Občas je nám za týmto výrobným postupom trochu smutno.